Rubriky:

Německo

Policejní odbory v Německu žádají úhradu zákroků při fotbale

8. října 2008 12:09 - DÜSSELDORF

Německé policejní odbory požadují, aby se fotbalové kluby podílely na úhradě nákladů na policejní zásahy při zápasech. Ve třech nejvyšších soutěžích práce policistů během jediné sezóny přijde celkem na 80 milionů eur, které platí daňoví poplatníci.

Podle šéfa odborů Rainera Wendta by se současná praxe měla změnit. "Bylo by fér, kdyby se kluby podílely 50 milióny eur," prohlásil v rozhovoru pro deník Westdeutsche Zeitung.

V Německu bylo například při sobotních výtržnostech během zápasu Borussie Mönchengladbach a 1. FC Kolín bylo nasazeno 600 policistů, kteří zadrželi jedenáct výtržníků.

Podobný přístup do nového policejního zákona navrhl i český ministr vnitra Ivan Langer, který chce, aby už policisté nebyli běžně nasazováni pro zajištění bezpečnosti při fotbale. Pokud bude jejich přítomnost potřebná nad rámec pořadatelské služby, měly by kluby akci také uhradit.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..