Jediná branka rozhodla o vítězství Dortmundu v Karlsruhe

BERLÍN

Fotbalisté Borussie Dortmund porazili v předehrávce 14. kola německé bundesligy Karlsruhe 1:0 a posunuli se na čtvrté místo tabulky. Karlsruhe zůstává na sestupové 16. příčce, když z posledních osmi zápasů získalo pouze bod. Jediný gól zápasu vstřelil ve 20. minutě egyptský reprezentant Muhammad Zidan.

Úvod patřil domácím, kteří zraněními sužovaný Dortmund zatlačili do defenzivy, ale vytěžili z toho pouze šanci Aduobeho, kterou na brankové čáře zažehnali obránci hostů. O čtvrt hodiny později už Karlsruhe prohrávalo, když třetí branku v sezoně daroval Zidanovi chybující brankář Miller. I přes dlouhodobý tlak ve druhém poločase se domácím vyrovnat nepodařilo a opět prohloubili svoji současnou krizi.