Hoffenheim využil zaváhání Leverkusenu a opět vede německou ligu

BERLÍN

Fotbalisté Hoffenheimu zvítězili ve 25. kole německé ligy v Kolíně nad Rýnem 3:1 a vrátili se do čela tabulky před Leverkusen, který překvapivě prohrál v Bielefeldu. Bayern Mnichov doma bez problémů porazil poslední Chotěbuz 4:1 a je jen vinou horšího skóre třetí. Počtvrté v sezóně se v bundeslize gólově prosadil český reprezentant Martin Fenin, který zpečetil vysokou výhru Frankfurtu nad Hannoverem.

V souboji nováčků měl jasně navrch hostující Hoffenheim, který poslal do vedení ve 32. minutě Francouz Ba. Druhou branku přidal po přestávce kanonýr Ibiševič, ale deset minut nato vykřesal domácím naději Petit. Rozhodl však znovu bosenský útočník Ibiševič, který vylepšil svůj střelecký účet v sezoně na 16. gólů.

Leverkusen ztrácí tři body. Favorit prohrával v Bielefeldu po gólech Wichniareka a Halfara už 0:2, útočník Helmes svojí jedenáctou trefou v sezóně už jen snížil.

Druhá polovina patřila jen domácím

Bayern sice od 25. minuty prohrával, ale už za čtyři minuty vyrovnal francouzský špílmachr Ribéry a do poločasu otočil vývoj utkání Demichelis. Druhá polovina patřila už jen domácím a útočné duo Klose - Toni výsledek zpečetilo.

V duelu Frankfurtu s Hannoverem se Fenin zapsal mezi střelce až v nastaveném čase, kdy završil jistý triumf 4:0. Podobně se vedlo i Wolfsburgu, který doma porazil Stuttgart 4:1. Na pátém domácím vítězství za sebou se dvěma brankami podíleli útočníci Grafité, autor už jedenácti gólů v sezóně, a exteplický Džeko. Stuttgart nevyhrál už pět zápasů za sebou.

Německá liga - 14. kolo:
Bayern Mnichov - Chotěbuz 4:1 (29. Ribéry, 38. Demichelis, 54. Klose, 59. Toni - 25. Skela), Bielefeld - Leverkusen 2:1 (53. Wichniarek, 68. Halfar - 78. Helmes), Bochum - Hertha Berlín 2:3 (51. Šesták, 74. Mieciel - 25. Raffael, 32. Kacar, 39. Cícero), Frankfurt - Hannover 4:0 (25. a 86. Liberopulos, 40. Russ, 90.+2 Fenin), Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 1:3 (78. Petit - 67. a 88. Ibiševič, 32. Ba), Schalke - Mönchengladbach 3:1 (17. a 45. Halil Altintop, 23. z pen. Farfán - 31. Friend), Wolfsburg - Stuttgart 4:1 (51. a 76. Grafite, 79. a 85. Džeko - 17. Lanig).