Fotbalisté Drážďan zůstali po remíze v druhé bundeslize poslední

Berlín/Praha

Fotbalisté Drážďan v dohrávce 27. kola druhé německé bundesligy remizovali 1:1 s Fürthem a nevyužili možnost dostat se z posledního místa tabulky. Celý zápas za Dynamo odehrál Ondřej Petrák, druhý český záložník Josef Hušbauer opět nebyl kvůli zdravotním problémům ani na lavičce.

Fotbalisté Drážďan

Drážďany si v minulém kole udržely naději na záchranu vítězstvím nad předposledním Wiesbadenem a dnes se na něj bodově dotáhly. Na Karlsruhe, jemuž patří barážová 16. pozice, ztrácejí oba týmy dva body. Dynamo má oproti svým rivalům k dobru zápas, ale na hřišti lídra tabulky Bielefeldu. V pátek saský tým hostí třetí Hamburk.

Fürth se dostal v Drážďanech do vedení už po čtvrthodině hry, za domácí vyrovnal v 54. minutě hlavou dánský útočník Simon Makienok, jenž naskočil jako náhradník do druhého poločasu.