Německo

Lídr bundesligy Hoffenheim dostal od Leverkusenu čtyři góly

13. února 2009 22:54 - BERLÍN

Fotbalisté překvapivého lídra německé ligy Hoffenheimu pátek v předehrávce 20. kola prohráli 1:4 na vlastním hřišti s Leverkusenem a můžou přijít o vedení v tabulce. Na vysokém vítězství hostů se dvěma góly podílel útočník Patrick Helmes.

Čtyřiadvacetiletý desetinásobný německý reprezentant otevřel skóre už ve třetí minutě, kdy se trefil střelou ze 14 metrů. Na 2:0 zvýšil o devět minut později Simon Rolfes, za domácí poté snížil z penalty Sejad Salihovič. Dvoubrankové vedení Leverkusenu zajistil v nastavení první půle 15. gólem v sezóně druhý nejlepší kanonýr bundesligy Helmes. Hostům vyšel i začátek druhého poločasu, kdy dal výsledku konečnou podobu Gonzalo Castro.

Leverkusen, v jehož dresu odehrál český obránce Michal Kadlec 64 minut, dokázal Hoffenheim porazit i ve druhém utkání v sezoně. Dnes navázal na podzimní výhru 5:2 z domácího hřiště.

Leverkusen má díky vítězství na kontě 36 bodů a v tabulce se díky lepšímu skóre posunul na čtvrtou příčku před Hamburk. Prohra Hoffenheimu nahrála obhájci titulu Bayernu Mnichov, který se v případě sobotní výhry na hřišti Herthy Berlín může dostat s dvoubodovým náskokem do čela.

Německo - 20. kolo
Hoffenheim - Leverkusen 1:4 (31. Salihovič z pen. - 3. a 45.+1 Helmes, 12. Rolfes, 48. Castro).

Časová osa: Německo