Bielefeld si veze bod z Kolína za remízu 1:1

KOLÍN

Fotbalisté Kolína, kteří v minulém kole překvapivě zvítězili na půdě Bayernu Mnichov, přivítali ve 22. kole německé Bundesligy před necelými 48 000 diváky na svém stadiónu Bielefeld, tedy 15. celek ligové tabulky. Domácí dostal do vedení po necelé čtvrt hodině hry Portugalec Petit, ale na konečných 1:1 vyrovnal ve 43. minutě Katongo.

Skóre otevřel již po 14 minutách hry Petit, jenž si krásně naběhl na centr z levé strany, pověsil se do vzduchu a hlavou míč uklidil přesně k tyči gólmana Bielefeldu Eilhoffa. Hostující brankář se notně zapotil i v 17. minutě, kdy konečky prstů zneškodnil střelu Novakoviče z přímého kopu.

O vyrovnání se mohl postarat Wichniarik, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal v pádu hlavou přesně zakončit. Co se nepovedlo Wichniarikovi, podařilo se ve 43. minutě Katongovi, jenž využil chyby domácí obrany a technickou střelou z 18 metrů překonal domácího gólmana Mondragona. Za hosty odehrál celé utkání český fotbalista Radim Kučera.