Hamburk nezaváhal proti Chotěbuzi, Brémy porazily Stuttgart

BERLÍN/PRAHA

Fotbalisté Hamburku nezaváhali v nedělním utkání 24. německé bundesligy a porazili předposlední Chotěbuz 2:0. Bodově se tak dotáhli duo Bayern - Wolfsburg, které má čtyřbodovou ztrátu na vedoucí Herthu Berlín. Uspěly i Brémy, které zdolaly 4:0 šestý Stuttgart.

Hamburk šel do vedení po půlhodině, když se hlavičkou po centru ex-slávisty Tavarese prosadil Chorvat Ivica Olič. Ještě do přestávky zvýšil Piotr Trochowski, který zužitkoval přímý kop z 25 metrů. Celý zápas v dresu domácích odehrál David Jarolím, inkasoval ve 28. minutě žlutou kartu. V základní sestavě hostí nechyběl záložník Jan Rajnoch.

Standardní situace přinesla úvodní gól i v utkání Brém se Stuttgartem. Domácí špílmachr Diego z 20 metrů vymetl pavučinky v brance hostujícího Lehmanna. Po přestávce navíc dělovkou zvýšil peruánský útočník Claudio Pizzaro a na 3:0 upravil Markus Rosenberg. Švédského fotbalistu vysunul Diego a Rosenberg našel mezírku mezi nohama hostujícího brankáře. Rosenberg zařídil i čtvrtý zásah v 74. minutě.

Německá liga, 24. kolo:
Hamburk - Chotěbuz 2:0 (32. Olič, 39. Trochowski), Brémy - Stuttgart 3:0 (34. Diego, 53. Pizzaro, 59. a 74. Rosenberg).