Hertha si díky vítězství nad Hoffenheimem udržela naději na titul

Fotbalisté Herthy Berlín zvítězili v páteční předehrávce 29. kola německé bundesligy 1:0 na hřišti podzimní senzace Hoffenheimu a udrželi si naději na zisk prvního titulu po 78 letech. Tým z hlavního města s českým reprezentantem Jaroslavem Drobným v brance se dostal v neúplné tabulce na druhé místo dva body za vedoucí Wolfsburg, který má ovšem utkání k dobru.

Jediný gól zápasu vstřelil pět minut před přestávkou Patrick Ebert. Po střele dvaadvacetiletého záložníka neměl čisté svědomí bývalý reprezentační brankář Timo Hildebrant, jenž se nechal překvapit střelou k bližší tyči. Bezchybný výkon naopak předvedl na druhé straně Drobný a pomohl svému mužstvu k zisku tří bodů.

Po jedenáctém utkání bez výhry pokračuje pád podzimního mistra Hoffenheimu, jenž klesl už na osmou pozici.