Německo

Gólman Drobný pomohl Hertě k vyrovnávacímu gólu v Hamburku

3. května 2009 19:24 - BERLÍN

Šlágr 30. kola německé fotbalové ligy mezi Hamburkem a Herthou Berlín skončil remízou 1:1, která potěšila jejich soupeře v boji o titul. Hertha klesla z druhého místa na třetí a na vedoucí Wolfsburg ztrácí čtyři body. Hamburk má na páté příčce čtyři kola před koncem soutěže o další bod méně.

Domácí tým vedený kapitánem Davidem Jarolímem začal lépe a už v osmé minutě šel do vedení zásluhu Jansena, který si naběhl ve vápně na Oličův centr a nedal Jaroslavu Drobnému střelou v akrobatické pozici šanci.

Hertha vyrovnala v 66. minutě, kdy Drobného dlouhý výkop zpracoval Pantelič pro Kačara a ten nekompromisní ranou zařídil dělbu bodů. Český gólman podržel svůj tým několika výbornými zákroky, v poslední minutě zneškodnil i velkou šanci Mathijsena.

Brémy, které ve čtvrtek prohrály s Hamburkem 0:1 v úvodním semifinále Poháru UEFA, dnes podlehly stejným poměrem v Kolíně nad Rýnem. Zápas rozhodl svou šestnáctou brankou v sezóně nejlepší kolínský střelec Milivoje Novakovič.

Německá liga - 30. kolo:

Hamburk - Hertha Berlín 1:1 (8. Jansen - 66. Kačar), Kolín nad Rýnem - Brémy 1:0 (61. Novakovič).

Časová osa: Německo