Rubriky:

Německo

Ribéry by prý mohl opustit Bayern i kvůli sponzorovi

18. května 2009 16:46 - MNICHOV

K přestupu francouzského fotbalisty Francka Ribéryho z Bayernu Mnichov do Barcelony by podle španělského deníku Sport mohl dopomoci i sponzor tvořivého záložníka. Oděvní firmě Nike by se jeho angažmá na Nou Campu líbilo proto, že je zároveň sponzorem Barcelony, zatímco Bayern vybavuje konkurenční Adidas.

Šestadvacetiletý Ribéry podepsal minulý týden s Nike novou smlouvu do roku 2014, která mu vynese 1,2 miliónu eur ročně (asi 321 miliónů korun). I proto by si vedení firmy přálo, aby hráč v klubu neoblékal dres s logem konkurence.

Ribéry se v minulosti již několikrát nechal slyšet, že by chtěl po této sezóně opustit Mnichov a Barcelona je údajně hlavním kandidátem. O služby nejlepšího francouzského fotbalisty posledních dvou let stojí však i další přední evropské celky v čele s Manchesterem United, který rovněž patří do portfolia Nike.

Ředitel Bayernu Karl-Heinz Rummenigge si však nemyslí, že by sponzor mohl nějak mluvit do Ribéryho budoucnosti. "Smlouva se sponzorem nemůže narušit vztah mezi fotbalistou a jeho klubem. My rozhodně nemáme zájem na tom, nechat ho jít," uvedl Rummenigge.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..