Rubriky:

Německo

Fotbalista Galásek se chystá ukončit kariéru

20. května 2009 21:44 - MÖNCHENGLADBACH

Český fotbalista Tomáš Galásek má prý před sebou už jen jeden soutěžní zápas. Podle webové stránky magazínu Kicker se šestatřicetiletý defenzivní záložník Mönchengladbachu chystá po posledním kole tohoto ročníku bundesligy ukončit kariéru. Klub si za něj dnes navíc obstaral náhradu a podepsal smlouvu s typově podobným Nizozemcem Marcelem Meeuwisem z Rody Kerkrade.

Když ve středu vedení Mönchengbachu o nové posile informovalo, byl to pro německá média jasný signál: kuloární zvěsti nelhaly, Galásek opravdu po sezóně končí. Za osmadvacetiletého Meeuwise zaplatil Mönchengladbach odstupné okolo 1,5 miliónu eur (asi 40 miliónů korun) a podle středečních prohlášení s ním počítá pro příští rok do základní sestavy.

"Všechno ukazuje na to, že Galásek na konci sezóny ukončí kariéru," napsaly webové stránky Kickeru, v podobném duchu se vyjádřila i agentura SID. Galásek do Mönchengladbachu přišel vloni v prosinci, aby klubu pomohl v boji o záchranu, a jeho mise zřejmě bude úspěšná.

Galásek musel čelit otázkám na možný konec už během tohoto týdne. "Vím, co se bude dít. Ale co přesně, to uvidíme až v sobotu," citoval fotbalistu místní deník Express.

Vyjádření po zápase s Dortmundem

Obsáhleji se prý vyjádří až po sobotním zápase s Dortmundem. "Zatím se nic ven nedostalo a tak to má i zůstat. Teprve po utkání řeknu, zda to byl opravdu můj poslední zápas, nebo jestli po něm ještě něco bude," řekl Galásek Expressu.

Do klubu si ho přivedl trenér Hans Meyer, který Galáska dobře znal z předchozího působení v Norimberku. Sudetský Němec, narozený nedaleko od Bíliny, používal Galáska jako svou prodlouženou ruku, na příští sezonu s ním prý ale už nepočítá.

Galásek vyrostl v Baníku Ostrava, odkud si v roce 1996 vyvzdoroval přestup do nizozemského Tilburgu. Nejslavnější období zažil po roce 2000 v Ajaxu Amsterodam, přes Norimberk se pak v roce 2008 vrátil do Baníku, v něm ale vydržel jen půl roku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..