Rubriky:

Německo

Morávek se fotil s týmem Schalke mezi tunami uhlí

6. července 2009 17:25 - GELSENKIRCHEN

Fotbalový talent Jan Morávek se hned v úvodu svého angažmá v Schalke 04 dočkal nevšedního zážitku. Ambiciózní německý klub absolvoval obvyklé fotografování týmu před sezónou v uhelném dole v Bottropu. Devatenáctiletý český záložník a jeho noví spoluhráči pózovali fotografům v tmavé těžební hale, kam se vejde 29 000 tun vytěženého uhlí.

 

Kirsten Neumann, Reuters

Fotbaloví reprezentanti tradiční industriální oblasti se nechali zvěčnit na skupinovém snímku i s několika horníky ze společnosti Prosper-Haniel, které důl patří. Fotografie navíc korespondují s filozofií nového kouče Schalke Felixe Magatha, jenž razí heslo "tvrdá práce".

Fotbalisté Schalke se fotí v uhelném dole v Bottropu.Fotbalisté Schalke se fotí v uhelném dole v Bottropu.foto: Reuters/Kirsten Neumann

"Prosper-Haniel je pojem. Pracoval u nich už můj strýc," uvedl trenér, jenž v minulé sezoně získal bundesligový titul s Wolfsburgem.

Nyní se pokusí naplnit vysoké cíle mužstva z Gelsenkirchenu, i s pomocí Morávka, jenž přestoupil do klubu z Bohemians 1905 za částku kolem 70 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..