Rubriky:

Německo

Útočník Fořt přestupuje do druholigového Bielefeldu

14. července 2009 10:42 - BIELEFELD

Šestadvacetiletý fotbalista Pavel Fořt bude hrát druhou německou bundesligu za Arminii Bielefeld. Pokud projde zdravotní prohlídkou, podepíše podle klubové internetové stránky smlouvu na tři roky. Podmínky jeho transferu z Toulouse nebyly zveřejněny.

Fořt se k týmu připojil v úterý v tréninkovém centru ve Walchsee, minulý týden už ale v jeho dresu odehrál přípravné utkání proti Bröndby Kodaň. "Svým výkonem nás zcela přesvědčil. Získáme středního útočníka, který nám v kádru chyběl, a zvýšíme tím ofenzivní sílu," prohlásil ředitel klubu Detlev Dammeier. "Bude pro nás důležitým hráčem, jeho kvality v nás vzbuzují velká očekávání," dodal trenér Thomas Gerstner.

Odchovanec plzeňského fotbalu hostoval na jaře ve Slavii, které pomohl k obhajobě titulu. Po sezoně se ale vrátil zpět do Toulouse, kam před dvěma lety přestoupil právě ze Slavie. Ve Francii však pevné místo v sestavě nezískal a klub jej uvolnil nejprve na hostování do FC Brusel a poté i do české ligy.

V Bielefeldu se Fořt, o něhož projevil nedávno zájem i kouč Slovanu Bratislava Dušan Uhrin starší, potká i s krajanem Radimem Kučerou. Ten je dlouholetým pilířem zadních řad, právě v přípravě s Bröndby si však poranil kolenní vazy a bude několik týdnů mimo hru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..