Německý Superpohár získali fotbalisté Werderu Brémy

WOLFSBURG

Fotbalisté Werderu Brémy získali německý Superpohár. Vítězové národního poháru dnes ve Wolfsburgu zdolali 2:1 bundesligového šampiona, v jehož dresu nastoupil český obránce Jan Šimůnek na poslední čtyři minuty.

Per Mertesacker z Werderu Brémy (druhý zleva) se raduje z branky do sítě Wolfsburgu během Superpoháru.

Skóre utkání otevřel ve 20. minutě hostující Per Mertesacker, za Wolfsburg ve druhé půli vyrovnal nejlepší střelec uplynulého ligového ročníku Grafite. O vítězství Werderu rozhodl devět minut před koncem Clemens Fritz. Brémy mohly v závěru vedení zvýšit, když Daniel Baier zahrál na brankové čáře rukou, dostal červenou a rozhodčí nařídil penaltu. Torstena Fringse ale vychytal brankář Marwin Hitz.

Brémy získaly Superpohár počtvrté v historii. Trofej získaly ještě v letech 1988, 1993, 1994 a stejný počet má na kontě už jen Borussia Dortmund.

Německý fotbalový Superpohár:
Wolfsburg - Brémy 1:2 (0:1)
Branky: 67. Grafite - 20. Mertesacker, 81. Fritz. ČK: 90.+1 Baier (Wolfsburg). Diváci: 18.205.