Rubriky:

Německo

Živě

Přestup Morávka do Schalke se zkomplikoval kvůli transferkartě

6. srpna 2009 16:45 - GELSENKIRCHEN

Přestup českého fotbalisty Jana Morávka do Schalke se nečekaně zkomplikoval. Vedení německého klubu totiž neobdrželo včas od Bohemians 1905 transferkartu, bez které nemůže Morávek nastupovat v soutěžních zápasech. Pražský celek však vše napravil a podle ředitele klubu Lukáše Přibyla je celá záležitost vyřešena.

 

Milan Malíček, Právo

Německá média dnes přinesla informaci o tom, že Morávek nemůže nastupovat za Schalke, protože nebyly dodrženy podmínky smlouvy. "Přestože byl přestup uzavřen již v červnu, Morávek za nás stále nemůže hrát. Nebyly dodrženy závazky jeho bývalého klubu a hráč nemohl být zaregistrován," citoval deník Bild trenéra Felixe Magatha. Dokonce podle německých médií hrozilo, že by Schalke přestup anulovalo a požadovalo by vrácení 900 tisíc eur, které již byly z celkové částky 1,9 miliónu eur poslány do Prahy.

Podle Přibyla šlo jen o důsledek prošetřování přestupu ze strany fotbalového svazu. "Situace je již vyřešena. Transfer kartu již Schalke 04 obdrželo a Jan Morávek odjel za týmem. Zdržení nastalo tím, že nové vedení ČMFS si nechalo udělat právní rozbor situace, čímž se protáhla sedmidenní doba pro její vydání," řekl Přibyl.

Komplikace zřejmě nastala kvůli sporu mezi Bohemians 1905 a Bohemians Praha. Bohemians Praha se totiž domáhají toho, že mají právo na přibližně padesátku hráčů, kteří byli v Bohemians již před rokem 2005, kdy došlo k rozdělení klubu na dva. Mezi těmito hráči má být i Morávek, který je odchovancem. Právě tento právní problém byl zřejmě důvodem, proč chtělo vedení svazu před potvrzením přestup prošetřit.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..