Obhájce titulu Wolfsburg na úvod německé fotbalové ligy zvítězil

WOLFSBURG

Obhájce mistrovského titulu Wolfsburg vstoupil do nového ročníku německé fotbalové ligy úspěšně. V zahajovacím utkání sezóny v pátek doma porazil Stuttgart 2:0 brankami Misimoviče a Grafiteho ze závěrečné dvacetiminutovky. Zápas ve vyprodaném hledišti sledovalo 30 000 diváků.

Stoper Jan Šimůnek za domácí celek nenastoupil. Ve stuttgartské sestavě vystřídal záložník Jan Šimák v 56. minutě Bělorusa Hleba, ale hostujícímu týmu nakonec bodový zisk nezařídil.

První šanci měl hostující Khedira, ale hlavou trefil jen tyč. Zápas se pak na stranu obhájce titulu naklonil až v poslední půlhodině. O první gól nové sezony se přesnou střelou z hranice šestnáctky postaral bosenský špílmachr Misimovič a krátce nato pojistil vedení Wolfsburgu brazilský král střelců z minulého bundesligového ročníku Grafite.

Hosté měli v závěru ztíženou pozici, protože po třetím střídání se jim zranil obránce Träsch. Nikdo z lavičky ho už nahradit nemohl, a tak Stuttgart dohrál závěrečných deset minut jen s deseti muži.