Fořt dvěma góly pomohl k výhře fotbalistů Bielefeldu

BERLÍN

Český fotbalista Pavel Fořt pomohl svými prvními dvěma góly v dresu Bielefeldu k vítězství 4:2 ve Fürthu. Arminia už sice v sobotním duelu 4. kola druhé německé ligy prohrávala 0:2, ale právě bývalý slávistický útočník dvěma slepenými brankami zahájil obrat.

Fürth měl zápas pod kontrolou až do 56. minuty, kdy bývalý hráč Dortmundu Federico předložil Fořtovi míč do ideální pozice na hranici ofsajdu. Dvě minuty nato po spolupráci stejných fotbalistů šestadvacetiletý Čech vyrovnal. Další dvě trefy přidali v závěrečné desetiminutovce Katongo a Federico a zajistili Arminii druhou výhru v sezoně.

Fořt přestoupil do Bielefeldu v červenci z Toulouse, které vlastnilo jeho práva od ledna 2007. Sezónu 2007/08 nicméně odchovanec plzeňského fotbalu strávil v Bruselu, letos na jaře zase hostoval ve Slavii, s níž získal mistrovský titul.