Německo

Wolfsburg vydřel výhru nad Mönchengladbachem a stoupá tabulkou

18. října 2009 18:28 - MNICHOV

Fotbalisté Wolfsburgu sice stále nemohou najít formu z minulé sezóny, kdy drtili všechny soupeře a nakonec slavili titul, přesto dnes vybojovali výhru 2:1 nad Mönchengladbachem. Po nepovedeném vstupu do sezony se v německé lize derou zpět do horních pater tabulky, kde jim aktuálně patří pátá příčka.

Zápas rozhodly závěry obou poločasů. V tom prvním si v poslední minutě naskočil na Misimovičův centr stoper Madlung, který opět dostal přednost před Janem Šimůnkem a hlavou otevřel skóre. Úřadující mistr pak své vedení dlouho s námahou bránil, až v druhé minutě nastavení rozhodl po přihrávce kanonýra Džeka Gentner. Hosté sice hned vzápětí snížili, ale na vyrovnání již neměli čas.

"Nebyl to z naší strany povedený zápas, ale důležité je, že jsme vyhráli a opět poskočili v tabulce. Naštěstí se nám podařilo vedení udržet až do konce," uvedl po zápase bosenský záložník vítězů Misimovič.