Rubriky:

Německo

Vdova po Enkem se s gólmanem loučí i slovy ex-prezidenta Havla

13. listopadu 2009 15:21 - HANNOVER

Citát z knihy Václava Havla Dálkový výslech použila na parte vdova po brankáři německé reprezentace Robertu Enkem Teresa. Fotbalista Hannoveru v úterý spáchal sebevraždu skokem pod vlak nedaleko místa, kde žil. Smuteční oznámení v pátek vyšlo v lokálních novinách Hannover Allgemeinen Zeitung.

 

Christian Charisius, Reuters

"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne," stojí v parte.

Pod slova bývalého českého prezidenta přidala Teresa Enkeová vlastní text. „S věčnou láskou - Teresa, Leila a Tvůj malý andílek.“ Andílkem je míněna dcera Lara, která v roce 2006 zemřela po dvouletém boji s vrozenou srdeční vadou. Leilu letos v květnu pár adoptoval.

Zapálené svíčky u sídla fotbalového klubu Hannover 96Zapálené svíčky u sídla fotbalového klubu Hannover 96foto: Reuters/Wolfgang Rattay

Enke trpěl depresemi od roku 2003 a užíval silná antidepresiva. Situace se zhoršila po smrti Lary, s níž se podle manželky i lékařů nedokázal vyrovnat.

Na nedělním pohřbu v Empede nedaleko Hannoveru nebude chybět kompletní německá reprezentace. Němci měli o víkendu hrát přátelský zápas proti Chile, po tragédii byl ale duel zrušen.

fly, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..