Rubriky:

Německo

Hubník se v Berlíně teprve zabydluje a chystá se učit německy

26. ledna 2010 18:53 - BERLÍN

Po přestupu ze Sparty do Herthy Berlín se český fotbalový reprezentant Roman Hubník v německé metropoli teprve zabydluje a shání učitele němčiny. Svého odchodu do bundesligy, kde kvůli zranění ještě neodehrál ani minutu a jeho klub bojuje o záchranu, ale nelituje. Řekl to v rozhovoru s ČTK.

 

ČTK/AP

Do vlastního bytu se vytáhlý stoper přestěhoval teprve před třemi dny a až v neděli by za ním měla dorazit manželka. Než se přesunul do svého, přebýval u brankářské jedničky Herthy Jaroslava Drobného.

"Měl jsem bydlet na hotelu a Jarda mě vzal k sobě, což bylo úplně perfektní. Já jsem se tam cítil jako doma," pochvaloval si svůj dočasný domov. Ačkoli už jedno zahraniční angažmá v FK Moskva za sebou má, je Hubník rád, že má v novém působišti krajana. "Ve všem mně (Drobný) pomáhal a ještě pomáhá dál, protože ty začátky v klubu v cizině jsou těžší," řekl.

Týká se to podle něj i jazyka. Domluvit se se spoluhráči na hřišti prý problém nemá. "Už v prvním zápase na Mallorce jsem hodně mluvil, což mě taky překvapilo," líčil s úsměvem. Zato v běžné komunikaci je to údajně horší. "Ještě se musím hodně doučit," přiznal.

S manželkou si proto hodlají sehnat učitele němčiny, který je zasvětí alespoň do základů tohoto jazyka. Věří, že už příští týden nějakého bude mít. V blízké době by si také chtěl prohlédnout Berlín, což prý i kvůli velké zimě, která tu panuje, zatím neudělal.

Odchodu ze Sparty nelituje

Hlavně ale doufá, že se co nejdřív vrátí na hřiště, v čemž mu bránilo zranění zadního stehenního svalu z klubového soustředění na Mallorce. První dva ligové zápasy svého týmu v odvetné části soutěže kvůli němu musel vynechat, na ten další na domácím hřišti proti Bochumi příští sobotu už by ale chtěl být nachystaný.

I přes čtyři získané body je Hertha v tabulce stále poslední. Obavy ze sestupu do druhé ligy, který modro-bílí dvakrát zažili v 80. letech, v kabině podle Hubníka však zatím nepanují. "Nálada je dobrá. Zatím není znát na klucích, že by byli nějak nervózní," popsal atmosféru v týmu. I on věří, že se berlínský klub v nejvyšší německé soutěži zachrání.

"Ta šance tady je. Zápasů je ještě hodně a může přijít série nějakých vítězství. Určitě máme šanci se o to poprat," mínil šestinásobný český reprezentant, který podle svých slov nelituje, že odešel ze Sparty do posledního klubu německé lidy. "Chtěl jsem si zahrát bundesligu. Doufám, že brzy budu ten první bundesligový start mít za sebou, a doufám, že vítězný," uzavřel.

ČTK

Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..