Rubriky:

Německo

VIDEO: Za hození láhve na fanouška si Guerrero už v sezóně nezahraje

8. dubna 2010 10:31 - FRANKFURT NAD MOHANEM

Peruánský fotbalista Paolo Guerrero si za hození láhve na fanouška už v této sezóně bundesligy nezahraje a možná skončí i ve svém klubu Hamburger SV. Disciplinární komise Německého fotbalového svazu potrestala šestadvacetiletého útočníka zákazem startu v pěti utkáních, které zbývají do konce ročníku. Poté Guerrerovi vyprší v Hamburku smlouva.

 

Christian Charisius, Reuters

Jihoamerického hráče přišel jeho zkrat po nedělním ligovém derby s Hannoverem draho. Bezprostředně po něm dostal od klubu rekordní pokutu, jejíž výši odhadují média na 50 až 100 tisíc eur (1,26 až 2,5 miliónu korun), navíc mu nyní svaz udělil dalších 20 tisíc (504 tisíc korun).

Hamburk má nyní 24 hodin na to, aby se proti sankci svého hráče odvolal. Distanc se nevztahuje na Evropskou ligu, v níž dnes HSV čeká odveta čtvrtfinále na hřišti Standardu Lutych, kde bude severoněmecký tým hájit náskok po výhře 2:1 z úvodního zápasu.

Hrozí mu i vězení 

Guerrera k málo vídanému činu vyprovokovaly pokřiky fanouška z tribuny poblíž tunelu, kterým chtěl odejít ze hřiště. Na výkřik "Vrať se domů do Peru" zareagoval hozením plastové láhve na pití, kterou trefil muže do obličeje. Případem se začalo zabývat už i hamburské státní zastupitelství a fotbalistovi hrozí až půlroční vězení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..