Hamburk ukončil čekání na výhru gólem dvě minuty před koncem

BOCHUM

Fotbalisté Hamburku ukončili měsíční čekání na bundesligovou výhru, v neděli vydřeli vítězství 2:1 v Bochumi. O zisk tří bodů se dvě minuty před koncem postaral nizozemský kanonýr Ruud van Nistelrooij, který se tak v německé lize trefil počtvrté od svého lednového příchodu z Realu Madrid.

Bochumský Joel Epalle (vlevo) byl u míče dřív než Tunay Torun z Hamburku.

Hamburk z předchozích čtyř zápasů získal jen dva body a vypadl z pozic pro postup do evropských pohárů. Kouče Labbadiu tak na lavičce udržel jen postup do semifinále Evropské ligy. Přesto Hamburk potřeboval dnešní zápas za každou cenu vyhrát.

K tomu hostující mužstvo brzy nasměroval Tesche, který v 18. minutě zařídil vedení, jenže ještě do poločasu vyrovnal slovinský útočník Dedič. Vyrovnaný stav trval až do samého závěru, kdy Zé Roberto našel přihrávkou Van Nistelrooije a ten potvrdil pověst kanonýra.

V sestavě Hamburku se opět objevil pouze David Jarolím, na Davida Rozehnala zůstalo místo pouze na lavičce náhradníků.