Fořt dal desátý gól v sezoně, pak ale dostal červenou kartu

BIELEFELD

Český fotbalový útočník Pavel Fořt zaznamenal jubilejní desátý gól v sezoně druhé německé ligy a zařídil jím Bielefeldu remízu 1:1 s Düsseldorfem. Čtvrt hodiny před koncem však dostal červenou kartu a oslabil spoluhráče v jejich snaze dotáhnout zápas k vítězství. Bielelfeld tím definitivně přišel o šanci vybojovat třetí místo znamenající účast v baráži.

Fořt potvrdil roli druhého nejlepšího střelce klubu v 65. minutě, kdy hlavou vyrovnal. O deset minut později však šlápl na protihráče a musel předčasně pod sprchy. To již byl na hřišti i Radim Kučera, který přišel Bielefeldu pomoci na posledních 20 minut.

Zatímco Bielelfeld přišel i o teoretickou naději na postup, v Kaiserslauternu již mohou slavit. Třetí Augsburg totiž dnes jen remizoval 1:1 s FSV Frankfurt a Kaiserslautern již nemůže přijít o umístění mezi prvními dvěma týmy, které přímo postoupí do bundesligy. Čtyřnásobný německý mistr se vrací do nejvyšší soutěže po čtyřech sezonách strávených ve druhé lize.