Rubriky:

Německo

Kouč Löw prodloužil smlouvu u německého nároďáku do roku 2012

20. července 2010 10:54 - BERLÍN

Trenér Joachim Löw, který na mistrovství světa v Jihoafrické republice přivedl Němce k bronzovým medailím, povede fotbalovou reprezentaci až do roku 2012. Ten vyvrcholí evropským šampionátem v Polsku a Ukrajině.

 

Johannes Eisele , Reuters

"Na mistrovství světa nás to velmi bavilo, těšíme se na další úkoly. Náš tým má vynikající sportovní perspektivy a po úspěšném turnaji v Jižní Africe je pro nás příprava na mistrovství Evropy velká výzva," uvedl v úterý Löw po podpisu smlouvy. Podle ní si padesátiletý kouč polepší i finančně.

Jeho pokračování ve funkci se čekalo, byť se v Německu spekulovalo, že nemá nejlepší vztahy se svazovým šéfem Theem Zwanzigerem. V únoru totiž jejich jednání o prodloužení smlouvy ztroskotala a bylo odloženo na dobu po MS.

Nejúspěšnější trenér

Löw je na německé lavičce už šest let. V roce 2006 získal jako asistent Jürgena Klinsmanna bronz na MS v Berlíně. O dva roky později už jako šéftrenér týmu bral stejnou medaili na mistrovství Evropy. Z 56 zápasů pod jeho vedením mužstvo 39 vyhrálo a jen devět prohrálo, podle průměru získaných bodů (2,23) je Löw nejúspěšnějším německým koučem v historii.

, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..