Rubriky:

Německo

Jarolím již není kapitánem Hamburku, Drobný začne jako dvojka

13. srpna 2010 16:04 - HAMBURK

Český fotbalista David Jarolím už nebude kapitánem bundesligového Hamburku. Nový trenér Armin Veh dal před ním přednost německému reprezentantovi Heiku Westermannovi, který přišel v létě ze Schalke. Veh rovněž rozhodl o tom, že reprezentační brankář Jaroslav Drobný zahájí sezonu jako týmová dvojka. Jarolím byl kapitánem Hamburku v posledních dvou sezonách a získal si oblibu místních fanoušků.

 

Christian Charisius, Reuters

V internetové anketě deníku Hamburger Abendblatt hlasovalo 25 procent z tisícovky příznivců pro to, aby kapitánem zůstal. O tři procenta méně fandů bylo pro stopera Jorise Mathijsena a Westermann byl až třetí s osmnácti procenty.

Trenér Veh však volbu odůvodnil tím, že po nepovedené sezoně chce začít novou dobu s novým kapitánem. "Heiko byl už kapitánem v Schalke, pásku si zkusil i v Lize mistrů. Je to hodně zkušený a známý hráč," řekl Veh.

Brankářskou jedničkou naopak zůstal veterán Frank Rost, který dostal přednost před posilou z Herthy Berlín Drobným. "Frank měl velmi dobrou přípravu. Neznamená to ale, že se to nemůže změnit. Oba brankáře budeme nadále pozorně sledovat a nebudeme váhat udělat změnu," uvedl Veh, který nepovažuje Drobného za klasickou dvojku. "Spíše je to tak, že Rost je jednička A a Drobný jednička B," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..