Dortmund jde díky výhře v Kolíně do čela bundesligy

Fotbalisté Dortmundu se díky páteční výhře 2:1 v Kolíně nad Rýnem posunuli po více než sedmi letech do čela bundesligy. Dosavadní lídr Mohuč má však sobotní utkání s Hamburkem k dobru. Kolín má naopak na svém kontě stále jedinou výhru a figuruje na sestupových příčkách.

O třech bodech pro hosty rozhodla branka Sahina v závěrečných sekundách zápasu. Hosté se dostali do vedení poprvé po 20 minutách díky premiérové brance v sezoně Poláka Blaszczykowského, jenž tečoval hlavičku Barriose. Domácí se dlouho nemohli prosadit, v 82. minutě však napřáhl reprezentační kanonýr Podolski a trefil přesně roh branky. Ve vyhroceném závěru však obrana Kolína chybovala a Sahin přes padajícího obránce strhl vítězství na stranu Dortmundu.

Dramatické momenty zažili fotbalisté Dortmundu ještě před samotným zápasem cestou do Kolína. Jejich autobus totiž napadl dosud neznámý pachatel a kamenem dokonce prorazil sklo. Podle informací sportovního ředitele Michaela Zorka se nikomu z hráčů nic nestalo.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:
Kolín nad Rýnem - Dortmund 1:2 (82. Podolski - 20. Blaszczykowski, 90.+1 Sahin).