Raúl se probudil a zajistil Schalke výhru nad St. Pauli

Fotbalisté Schalke zvítězili v 11. kole německé ligy nad St. Pauli 3:0 a připsali si teprve druhé vítězství v sezoně. Poprvé od 3. kola se tak dostali z pásma sestupu. Hlavní zásluhu na tom má španělský kanonýr Raúl, který se trefil dvakrát, skórovala i další letní posila Klaas Jan Huntelaar.

Schalke se dosud nečekaně trápilo. Po vstupu do sezony čtyřmi porážkami sice vyhrálo ve Freiburgu, od té doby však čekalo na ligovou výhru dalších šest zápasů. V posledních dvou dokonce nedalo ani gól. Jejich výkony v lize tak velmi kontrastovaly s výkony v Lize mistrů, kde ze tří zápasů získali sedm bodů, tedy o jeden více než dosud v deseti zápasech v lize.

Dnes však proti nováčkovi ze St. Pauli naznačili, že by se jim mohlo začít dařit i v bundeslize. Chytil se především Raúl, který s jediným vstřeleným gólem zůstával za očekáváním. Ve 14. minutě však poslal z pěti metrů míč do sítě poprvé a devět minut před koncem znovu levačkou pečetil jasnou výhru.