Morávkův Kaiserslautern střelecky selhal a prohrál se St. Pauli

BERLÍN

Fotbalisté St. Pauli se po sedmi zápasech dočkali vítězství v německé lize. V předehrávce 15. kola doma porazili 1:0 Kaiserslautern, za který odehrál celé utkání český záložník Jan Morávek.

Jan Morávek

St. Pauli naposledy vyhrálo v polovině října nad Norimberkem. Od té doby dalo jen dva góly a získalo jediný bod. Dnes však v souboji nováčků udělalo důležitý krok v boji o záchranu a odskočilo na šest bodů předposlednímu Stuttgartu.

Kaiserslautern přitom v posledních šesti zápasech nastřílel 21 branek (průměr 3,5 na utkání), tentokráte však v útoku selhal. Naopak tvůrce hry Tiffert si po standardní situaci soupeře dal vlastní gól.

Remízu mohl zařídit Morávek, ovšem ve vyložené šanci selhal. Český reprezentant do 21 let v první půli přišel zhruba o sedm minut hry, když mu lékaři ošetřovali rozražený ret.