Hubník musí za gesto k rozhodčímu zaplatit 3000 eur

BERLÍN

Český fotbalový reprezentant Roman Hubník z druholigové Herthy Berlín dostal od německého svazu pokutu 3000 eur (zhruba 76 tisíc korun). Šestadvacetiletý stoper reagoval nevhodně na své vyloučení v sobotním utkání proti Augsburgu (1:1) a směrem k rozhodčímu si v jednoznačném gestu poklepal prstem na čelo.

Roman Hubník

Jedenáctinásobný reprezentant Hubník, jemuž podle listu Bild hrozila pokuta až 5000 eur, sehrál v sobotu nepovedený zápas. První žlutou kartu dostal v 70. minutě za faul, kterým zavinil pokutový kop, poté byl vyloučen za zákrok na brankáře Simona Jentzsche v poslední minutě.

Bývalý hráč Olomouce a Sparty Praha nicméně nebyl jediným, kdo vyhecovaný duel nedohrál, rozhodčí vyloučil celkem čtyři hráče.