Lídr bundesligy Dortmund začal jaro jasnou výhrou v Leverkusenu

LEVERKUSEN

Fotbalisté Dortmundu zahájili jarní útok na titul německého mistra výhrou 3:1 na půdě třetího Leverkusenu. Borussia vede tabulku již o třináct bodů, druhá Mohuč má však duel 18. kola teprve před sebou.

Radost fotbalistů Borussie Dortmund

Dortmund, který na podzim málem překonal bundesligový rekord v počtu získaných bodů, byl proti Leverkusenu od začátku lepší, na gól si však musel počkat až na začátek druhé půle. Po dlouhém autovém vhazování a chybě obránce Schwaaba propadl míč až ke Grosskreutzovi, který otevřel skóre.

Stejný hráč hned za tři minuty vedení zvýšil, když po chybě Friedricha postupoval sám na brankáře. Povedenou pětiminutovku podtrhl mladík Götze třetím gólem zápasu.

Leverkusen, za který nenastoupil kvůli trestu za žluté karty český obránce Michal Kadlec, se již nevzpamatoval a Kiessling jen snížil. Domácí si připsali teprve třetí porážku v sezoně a první po osmi ligových zápasech bez prohry. Tři góly inkasovali poprvé od debaklu 3:6 s Mönchengladbachem v úvodu sezóny.

Bundesliga, 18. kolo:
Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 1:3 (80. Kiessling - 49. a 53. Grosskreutz, 55. Götze).