Hannover si po 19 letech zajistil návrat do pohárové Evropy

BERLÍN

Fotbalisté Hannoveru vyhráli v 31. kole německé ligy 3:1 na hřišti Freiburgu. V neúplné tabulce vystřídali Bayern Mnichov na třetím místě, které zaručuje účast v předkole Ligy mistrů.

Trenér Hannoveru Mirko Slomka

Hannover za důležitou výhrou vykročil už v prvním poločase, který díky brankám Abdellaoueho a Schlaudraffa vyhrál 2:0. Po přestávce přidal třetí branku Rausch, za domácí Freiburg snížil jedenáct minut před koncem Rosenthal.

Hannover má na třetím místě na kontě 57 bodů a dnešní výhrou si zajistil minimálně účast v Evropské lize a po 19 letech se tak představí v některé z kontinentálních pohárových soutěží.

Obhájce titulu Bayern, který chce postupem do předkola Ligy mistrů alespoň částečně zachránit nepovedenou sezonu, ztrácí na Hannover dva body a má k dobru sobotní zápas ve Frankfurtu.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:
Freiburg - Hannover 1:3 (79. Rosenthal - 24. Abdellaoue, 31. Schlaudraff, 58. Rausch).