Rubriky:

Německo

Gólman Neuer teď přemýšlí, jak si po přestupu získat fanoušky Bayernu

3. června 2011 20:48 - PRAHA

Nepopírá, že má problém. Mnichovskému Bayernu se sice pětadvacetiletý německý reprezentační gólman Manuel Neuer upsal, fanoušci v Bavorsku však z jeho přestupu ze Schalke nijak nadšení nejsou. Ba naopak – při posledním bundesligovém zápase Bayernu vyvěsili v Allianz aréně transparenty s nápisy „No Neuer“. Proto teď musí jednička německého národního týmu Neuer přemýšlet, jak získat fanoušky Bayernu na svou stranu.

 

Alex Domanski, Reuters

Ta averze se vleče od chvíle, kdy probleskly první zprávy o námluvách Bayernu s Neuerem. Fanoušci ho do svého klubu nechtěli a nechtějí, což dávají neprokrytě najevo. A nic nepomohlo ani to, že jim  Neuer vzkázal: "Už mám i kožené kalhoty. A od Bayernu jsem je nedostal."

A v Schalke ho na kolenou prosili

Prostě pravý opak toho, co se dělo v Gelsenkirchenu, kde příznivci Schalke naopak Neuera málem na kolenou prosili, aby zůstal. On se však zlomit nenechal, i zájmu z ciziny odolal, o přestupu do Manchesteru United, jenž se poohlížel po nástupci Van der Sara, vůbec neuvažoval.

Brankář Schalke Manuel Neuer v zajetí fanoušků.Brankář Manuel Neuer v zajetí fanoušků Schalke.foto: Reuters/Wolfgang Rattay

Nakonec je po jeho, neboť Bayern Mnichov ho skutečně za 25 miliónů eur koupil. „Nechtěl jsem do zahraničí. Bundesliga je lukrativní ligou a Bayern nejlepším klubem v Německu. A já chtěl hrát za nejlepší německý klub, abych mohl získat ještě spoustu titulů," vysvětloval Neuer na srazu reprezentace.

Řešení pro reprezentaci i Bayern

Sraz byl vlastně prvním Neuerovovým setkáním s budoucími spoluhráči z Bayernu Lahmem, Badstuberem, Kroosem, Gómezem a Thomasem Müllerem po podpisu pětileté smlouvy a on si ho pochvaloval. „Bude dobré pro národní mužstvo i pro Bayern, že teď můžeme trénovat každý den spolu, neboť tím se začnou rozvíjet nové mechanismy,“ vysvětloval.

I na srazu ovšem Neuer přemýšlel, jak si naklonit fanoušky Bayernu. „Už jsme se o tom s mnichovskými funkcionáři bavili, ale žádnou konkrétní strategii jsme ještě nevymysleli. Možnost se rýsuje vlastně jediná – jít za nimi a o mém angažmá v klubu s nimi debatovat,“ myslí si Neuer.

Vrátí se do Schalke Lehmann?

Mezitím Neuerův někdejší klub Schalke shání intenzivně náhradu do brány. Jedničkou by se v nové sezóně stát Ralf Fährmann vracející se po dvou letech z Frankfurtu, jemuž by měl krýt záda veterán Jens Lehmann, který na jaře chytal v Arsenalu, a který je smířen s tím, že v Schalke bude dvojkou a do brány se dostane jen v případě Fährmannovy nemoci, zranění či výrazného poklesu formy.

Fotbalový brankář Jens Lehmann v dresu StuttgartuFotbalový brankář Jens Lehmann.foto: ČTK/AP/Christof Stache

Jedenačtyřicetiletý Lehmann, který v Schalke chytal od roku 1988 do roku 1998,  je údajně s touto rolí smířen a nabízenou roli dvojky na rok přijme.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..