Dortmund zahájil obhajobu výhrou 3:1 nad Drobného Hamburkem

DORTMUND

Fotbalisté Borussie Dortmund zahájili obhajobu titulu v německé bundeslize pátečním vítězstvím 3:1 nad Hamburkem. Pokazili tak českému gólmanovi Jaroslavu Drobnému jeho vstup do sezóny v roli jedničky HSV.

Ilustrační foto

O první trefu nového bundesligového ročníku se k radosti 80.720 diváků na stadionu v Dortmundu postaral v 17. minutě domácí Kevin Grosskreutz, jenž se navíc trefil ještě jednou tři minuty po přestávce. Mezitím po půlhodině hry přidal druhý gól mistra další německý reprezentant Mario Götze.

Hostům se podařilo pouze kosmeticky upravit jasné vítězství Borussie díky trefě střídajícího Roberta Tescheho ze 79. minuty. Druhý Čech v hamburském týmu David Jarolím zůstal celý zápas na lavičce náhradníků.