Fotbalisté Dortmundu vyhráli v Brémách a jsou druzí

BRÉMY

Fotbalisté mistrovského Dortmundu zvítězili v předehrávce 9. bundesligového kola 2:0 v Brémách a po třetí výhře za sebou se dostali na druhé místo tabulky. Borussia předstihla o skóre svého pátečního soupeře a na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí tři body. Lídr má ovšem zápas k dobru.

Patrick Owomoyela z Borussie Dortmund (druhý zprava oslavuje se spoluhráči svou trefu v utkání s Werderem Brémy.

Dortmund si odvezl z Brém tři body, přestože hrál téměř celý druhý poločas o deseti. Už dvě minuty po přestávce totiž dostal druhou žlutou kartu za faul chorvatský záložník Ivan Perišič, jenž v 42. minutě otevřel skóre zápasu.

Werder přesilovku k obratu v zápasu nevyužil. Naopak Borussia zvýšila vedení v 71. minutě, kdy se trefil někdejší hráč Brém Patrick Owomoyela. Bývalý německý reprezentant, jenž se vrací po zranění, oslavil gólem svůj první start v základní sestavě od loňského září.