Hamburk v deseti zachránil v bundeslize remízu s Kaiserslauternem

HAMBURK

Fotbalisté Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance vybojovali v německé lize domácí remízu 1:1 s Kaiserslauternem, přestože hráli téměř sedmdesát minut bez vyloučeného stopera Slobodana Rajkoviče. Své spoluhráče sledoval jen z lavičky hamburský záložník David Jarolím.

Český brankář Jaroslav Drobný v dresu Hamburku

HSV nedokázal v bundeslize zvítězit ani v šestém utkání před svými diváky v sezoně a podruhé pod novým trenérem Thorstenem Finkem uhrál nerozhodný výsledek 1:1. Po jedenáctém kole soutěže se ale dokázal klub z přístavního města posunout alespoň na šestnáctou příčku, znamenající baráž.

Hamburku zkomplikoval situaci už v 22. minutě Srb Rajkovič, který dostal červenou kartu za úder loktem do obličeje Christiana Tifferta. Kaiserslautern využil přesilovku v 38. minutě po trefě Pierra de Wita, ale další branku i kvůli výbornému zákroku Drobného nepřidal.

Domácí naopak i v deseti vyrovnali, když se v 65. minutě prosadil hlavou peruánský útočník Paolo Guerrero.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:
Kolín nad Rýnem - Augsburg 3:0 (19. a 24. z pen. Podolski, 56. Peszko), Hamburk - Kaiserslautern 1:1 (65. Guerrero - 38. De Wit).