Leverkusen porazil Hoffenheim a dohnal v tabulce Schalke

LEVERKUSEN

Fotbalisté Leverkusenu s českým obráncem Michalem Kadlecem v sestavě porazili v bundeslize Hoffenheim 2:0. Svou sérii neporazitelnosti prodloužili na pět zápasů a na šestém místě tabulky se bodově dotáhli na páté Schalke.

Radost fotbalistů Bayeru Leverkusen

Domácí splnili roli favorita a vedení se ujali už v 11. minutě. Útočník Eren Derdiyok dorazil zblízka hlavou přímý kop, který brankář hostů Tom Starke dokázal jen vyrazit. Švýcarský kanonýr navázal na hattrick z posledního kola a zaznamenal šestý gól v sezoně.

Na konečných 2:0 upravil pro změnu 11 minut před koncem obloučkem Sidney Sam. "Nebyl to úplně jednoduchý zápas, dali jsme brzo gól a potom jako bychom přestali hrát. I já zahodil několik šancí, naštěstí jsme se v druhém poločase zlepšili," řekl po zápase německý záložník.