Bayern porazil Kolín i v deseti a je podzimním mistrem

Fotbalisté Bayernu Mnichov potvrdili roli podzimního bundesligového mistra vítězstvím 3:0 nad Kolínem nad Rýnem, i když hráli hodinu jen v deseti. V 33. minutě totiž přišli o francouzského záložníka Francka Ribéryho, který po hádce s Portugalcem Serenem neudržel nervy a chytil ho pod krkem.

Mario Gomez (vlevo) se raduje se svým spoluhráčem z Bayernu Mnichov Davidem Alabou z branky.

Po nervózním prvním poločase dostal vyprodanou Allianz Arenu s 69 tisíci fanoušků do varu v 48. minutě kanonýr Mario Gómez, který vstřelil v sezoně už 16. ligový gól. Takový příděl předvedl za podzimní část německé soutěže naposledy v sezoně 2003/04 Brazilec Ailton.

Vedení bavorského lídra zvýšil po hodině hry Alaba a těsně před koncem přidal třetí gól Kross. Bayern po zbývajících víkendových zápasech 17. kola povede nejméně o tři body a je na nejlepší cestě za 23. ligovým titulem. Statistiky to potvrzují: z 16 případů, kdy mnichovský celek přezimoval v čele, byl čtrnáctkrát první i na konci sezony.