Rubriky:

Německo

Morávek má v Německu namířeno na hostování do Augsburgu

30. prosince 2011 19:27 - GELSENKIRCHEN

Český záložník Jan Morávek podle magazínu Kicker stráví jarní část sezony na hostování v Augsburgu, kam ho uvolní Schalke. Přijde tak o únorový souboj Evropské ligy s Plzní. Součástí dohody nemá být opce na přestup.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

Augsburg měl o Morávka zájem už v létě, tehdy se však kluby nedomluvily. Schalke chtělo dát dvaadvacetiletému Morávkovi šanci. Člen širšího kádru reprezentace však i kvůli zdravotním problémům vypadl po třech zápasech ze sestavy a dohromady odehrál ve všech soutěžích 13 zápasů. Většinu v první polovině podzimu.

Schalke mu nyní chce umožnit nastupovat pravidelněji a souhlasilo s jarním hostováním. Oba kluby to však zatím nechtějí potvrdit. "Jan Morávek je určitě zajímavé jméno a není tajemstvím, že jsme ho chtěli už v létě," citoval manažera Augsburgu Andrease Rettiga deník Augsburger Allgemeine. "Jsme aktivní na přestupovém trhu, ovšem zatím nebudeme nic komentovat," dodal.

Zájem o hostování v Augsburgu potvrdil deníku i Morávek. "V Schalke mám momentálně silnou konkurenci, proto bych rád hrál za Augsburg," uvedl Morávek.

Odchovanec Bohemians 1905 přestoupil do Schalke v roce 2009. V sezoně 2010/11 hostoval v Kaiserslauternu, kde patřil mezi opory.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..