Bayern hned na úvod jara selhal. Lídr padl v Mönchengladbachu

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v úvodním utkání jarní části bundesligy 3:1 vedoucí Bayern Mnichov a posunuli se o bod za něj na druhé místo tabulky. Na lídra se mohou navíc o víkendu bodově dotáhnout Schalke a Dortmund.

Herrmann z Borussie Mönchengladbach slaví gól do sítě BAyernu Mnichov.

Druhá část německé ligy začala chybou německého reprezentačního gólmana Manuela Neuera. Brankáři Bayernu se v 11. minutě nepodařil odkop, přihrál míč na nohu domácího Marka Reuse a Neuerův reprezentační kolega, jenž se v zimní přestávce dohodl na letním přestupu do Dortmundu, střelou z 25 metrů do prázdné branky otevřel skóre.

Vedení Borussie zvýšil těsně před přestávkou Patrick Herrmann, jenž v 71. minutě přidal po Reusově ideální přihrávce třetí gól. Bayern už pouze čtvrt hodiny před koncem zkorigoval díky Bastianu Schweinsteigerovi, bodovou ztrátu a nejhorší porážku v sezoně však bundesligový lídr neodvrátil.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:
Mönchengladbach - Bayern Mnichov 3:1 (41. a 72. Herrmann, 11. Reus - 76. Schweinsteiger).