Rubriky:

Německo

Konečně mám klid, oddechl si Pilař. Doufá, že stihne Schalke

30. ledna 2012 19:56

Třiadvacetiletý ofenzivní záložník Václav Pilař si mohutně oddychl, když se dozvěděl, že jeho přestupová kauza končí. Pro jarní část fotbalové sezóny zůstane ve Viktorii Plzeň a do německého Wolfsburgu bude mít volnou cestu v létě. Teď hlavně musí doléčit natažené postranní vazy v koleni.

 

Petr Eret, ČTK

Co vás trápilo víc, natažené vazy v koleni, nebo neustálé třenice, kde budete na jaře hrát?

Takhle jsem to nebral, ty dvě záležitosti spolu nesouvisely.

Oddechl jste si, když se Plzeň dohodla s Hradcem Králové a vy zůstanete na jaře hostovat ve Viktorii?

To víte, že ano. I když jsem se snažil maximálně soustředit na přípravu, z hlavy se to vyhnat nedá. Když se o tom nemluvilo v mé přítomnosti, tak jsem to slyšel v televizi nebo se o celé záležitosti rozepisovaly noviny… Teď už mám konečně klid. Na Wolfsburg se budu těšit v létě.

Psalo se o spoustě variant. Třeba že vás v Plzni přeřadí do rezervy. Připouštěl jste si tuto variantu?

Vůbec jsem si ji nepřipouštěl. Chci hrát a věřil jsem, že dojde k rozumné dohodě. Stejně tak věřím, že až budu zdravotně v pořádku, dostanu šanci.

Václav Pilař oslavuje gól vstřelený Černé Hoře.Václav Pilař se na EURO bude připravovat v Plzni.foto: Právo/Petr Hloušek

Zlobí hodně kolenní vazy?

Mám s nimi problémy asi dva týdny, lékaři říkali, že to je tak na tři… Štve mě to, ale nic nenadělám. V pondělí odlétáme na soustředění do tepla na Kypr, kde budeme hrát a trénovat na přírodní trávě. Ta umělá je špatná. Nemůžete sklouznout, podklad je tvrdý. Všechno odnášejí klouby a vazy.

Co vám zranění dovolilo dělat?

Mohl jsem jezdit na kole a posilovat. Nemohl jsem propnout nohu. Lehce běhat jsem začal až koncem týdne. Během soustředění na Kypru už bych se měl naplno zapojit do tréninku.

Stihnete zápasy Evropské ligy se Schalke a pak start domácí nejvyšší soutěže?

Doufám, že ano. Proti Schalke bych si chtěl zahrát už doma. Potřebuju teď všechno dohnat. Když stihnu Schalke, budu připravený i na domácí ligové jaro.

Viktoria asi přišla o dva základní kameny – Jiráčka, jenž přestoupil do Wolfsburgu, a Bystroně, jemuž hrozí trest za doping. Jak moc budou chybět?

Oba patřili k pilířům mužstva. Takoví hráči se těžko nahrazují, ale musíme si s tím poradit. Myslím, že máme dost kvalitní kádr.

Myslíte v Plzni i na obhajobu domácího titulu?

Soustředíme se na každý zápas, abychom ho odehráli co nejlépe a vyhráli. V Evropské i domácí lize. Sparta má desetibodový náskok, to je hodně, ale stát se může lecos. Předem nic nevzdáváme.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..