BERLÍN

Český fotbalový reprezentant Petr Jiráček se poprvé trefil v bundeslize, a hned dvakrát. Bývalý plzeňský středopolař zařídil v dnešním zápasu 21. kola dvěma brankami vítězství Wolfsburgu 3:2 nad Freiburgem.

Petr Jiráček v dresu Wolfsburgu

Gólové momenty zápasu Wolfsburg - Freiburg

Jiráček nastoupil na místě defenzivního záložníka a už po necelých pěti minutách hry otevřel skóre. Po rohu se k němu odrazil míč na zadní tyč a volný domácí hráč se prosadil přesnou křížnou střelou.

Hosté ale rychle vyrovnali a do poločasu to stihli ještě jednou, navíc v 44. minutě uchránil Wolfsburg na brankové čáře od třetího gólu právě Jiráček. Ten byl také jediným střelcem druhé půle, když v 61. minutě napřáhl za obloukem velkého vápna a tečovanou střelou překonal brankáře Baumanna.

Wolfsburg je v tabulce osmý, Freiburg zůstal na posledním místě.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:
Wolfsburg - Freiburg 3:2 (5. a 61. Jiráček, 14. Schäfer - 12. Flum, 38. Caligiuri).