Mönchengladbach - Dortmund 4:2Kouzelník Haaland na vše nestačil, Dortmund klesá za svého přemožitele

Dvakrát překonal norský zázrak ve službách Dortmundu Erling Haaland domácího gólmana Sommera, ani to však porážce Borussie v 18. kole bundesligy na hřišti Mönchengladbachu nestačilo. Domácí se tak po výhře 4:2 dostali v tabulce před svého soka na čtvrté místo, Dortmund je s dvoubodovou ztrátou pátý.

Erling Braut Haaland se postaral i o druhý přesný zásah Dortmundu

Norský útočník Erling Haaland pomohl Dortmundu v prvním poločase otočit skóre na 2:1, ale vzápětí vyrovnal rovněž svou druhou brankou v zápase Nico Elvedi.

V druhém poločase skórovali ještě Ramy Bensebaini a Marcus Thuram, který nastoupil poprvé po pětizápasovém trestu za plivnutí na soupeře.

Fotbalisté Mönchengladbachu se radují z branky

Mönchengladbach zvítězil nad Dortmundem po téměř šesti letech. Vestfálský celek nevyhrál poslední tři bundesligové zápasy, v nichž získal jen bod.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:
Mönchengladbach - Dortmund 4:2 (11. a 32. Elvedi, 49. Bensebaini, 78. Thuram - 22. a 28. Haaland).