Lipsko - Augsburg 2:1Lipsko porazilo Augsburg, za který po dvou měsících hrál Suchý

Berlín

Lipsko porazilo v německé fotbalové lize Augsburg 2:1 a upevnilo si druhé místo v tabulce. Na vedoucí Bayern Mnichov, který má k dobru pondělní zápas s Bielefeldem, ztrácí čtyři body. Za Augsburg nastoupil po více než dvou měsících a teprve potřetí v tomto ročníku bundesligy obránce Marek Suchý.

Marek Suchý (v pádu) z Augsburgu se snaží zastavit akci Lipska. Přeskakuje ho Christopher Nkunku.

Do statistiky utkání se zapsal žlutou kartou, kterou obdržel za faul na Williho Orbana přímo před domácí lavičkou, která se dožadovala vyloučení českého fotbalisty.

K prvnímu gól pomohl Lipsku faul Reece Oxforda, po němž rozhodčí nařídil penaltu. Rafal Gikiewicz sice pokus Daniho Olma zneškodnil, ale sudí nechal pokutový kop opakovat a napodruhé už domácí hráč uspěl. Krátce před koncem prvního poločasu zvýšil na 2:0 Christopher Nkunku.

Augsburg s brankářem Tomášem Koubkem a záložníkem Janem Morávkem v rolích náhradníků snížil v 77. minutě, kdy se z penalty trefil Daniel Caligiuri.