Dortmund - Mohuč 2:1Dortmund zdolal Mohuč a v bundeslize vede už o sedm bodů

Berlín

Fotbalisté Leverkusenu s českým obráncem Michalem Kadlecem v sestavě porazili v německé lize Bayern 2:0. Nahráli tak zejména na dálku Dortmundu, který s mírnými obtížemi porazil Mohuč doma 2:1 a v čele tabulky soutěže už vede před mnichovským celkem o sedm bodů.

Michal Kadlec z Bayeru Leverkusen (vpravo) se raduje z výhry.

První gól duelu v leverkusenské Bay Aréně přišel až deset minut před koncem po zaváhání brankáře Manuela Neuera. Německý reprezentant podběhl centr, který naopak ještě na hřišti akrobaticky zachytil Eren Derdiyok a míč předložil před prázdnou branku Stefanu Kiesslingovi. Na 2:0 zvýšil z rychlého protiútoku Karim Bellarabi.

Dortmund poslal do vedení Polák Jakub Blaszczykowski poté, co při pokusu o střelu promáchl spoluhráč Šindži Kagawa. Patnáct minut před koncem zápas zdramatizoval srovnáním Mohamed Zidan. Egypťan přitom do Mohuče odešel v zimě právě z Borussie, a tak svůj pátý gól v pátém zápase po sobě neslavil.

Dortmundští nicméně zápas po brance bývalého spoluhráče nevzdali, prakticky z protiútoku se trefil Japonec Kagawa a poslal Dortmund sedm bodů před Bayern. Do jarní části sezony přitom vstupoval bavorský velkoklub s tříbodovým náskokem.

Outsider z Freiburgu obral po nedávné remíze s Bayernem dalšího favorita, Schalke dnes dokonce porazil 2:1. Gelsenkirchenský tým naopak po vyřazení Plzně v Evropské lize zaznamenal druhou porážku za sebou.

Schalke prohrávalo v 66. minutě už 0:2, minutu po svém příchodu na hřiště sice snížil Teemu Pukki, jednoznačný favorit však už srovnat nedokázal. Freiburg, kterému znovu chyběl stoper Pavel Krmaš kvůli poraněnému lýtkovému svalu, se odpoutal z poslední příčky tabulky.

Kvůli zraněním nemohlo do zápasu zasáhnout ani duo záložníků z Wolfsburgu Jan Polák a Petr Jiráček. Jediným českým zástupcem tak při bezbrankové remíze byl stoper domácího Kaiserslauternu Jan Šimůnek, který v poslední minutě dostal žlutou kartu.

Debakl 0:4 zažili další dva čeští fotbalisté David Jarolím a Jaroslav Drobný z Hamburku, který doma nestačil na Stuttgart. Drobného dvakrát z penalty překonal Zdravko Kuzmanovič, po jednom zásahu přidali Vedad Ibiševič a Martin Harnik.

Stoper Roman Hubník z Herthy Berlín odehrál celý zápas, přestože musel kvůli poraněnému nártu vynechat středeční přípravný zápas reprezentace s Irskem. Jím vedená obrana udržela čisté konto a přispěla k vítězství 1:0 nad Brémami.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:
Freiburg - Schalke 2:1 (18. Freis, 66. Caligiuri z pen. - 72. Pukki), Hamburk - Stuttgart 0:4 (31. a 47. obě z pen. Kuzmanovič, 23. Ibiševič, 90. Harnik), Hannover - Augsburg 2:2 (33. Haggui, 69. Diouf - 12. Bellinghausen, 89. Callsen-Bracker z pen.), Hertha Berlín - Brémy 1:0 (63. Rukavytsya), Kaiserslautern - Wolfsburg 0:0, Leverkusen - Bayern Mnichov 2:0 (79. Kiessling, 90. Bellarabi),