Kaiserslautern - Schalke 1:4Schalke otočilo zápas s posledním Kaiserslauternem

Kaiserslautern

Fotbalisté Schalke otočili v německé lize utkání na půdě posledního Kaiserslauternu a vyhráli 4:1. Tým z Gelsenkirchenu zopakoval výsledek ze čtvrteční osmifinálové odvety Evropské ligy proti Twente Enschede a zůstává čtvrtý s bodovou ztrátou na třetí Mönchengladbach.

Domácí poslal do vedení už ve třetí minutě obránce Rodnei, ale Schalke ještě do konce poločasu skóre otočilo. Ve 39. minutě vyrovnal záložník Lewis Holtby a těsně před pauzou se podvacáté v sezoně trefil útočník Klaas-Jan Huntelaar. Osmadvacetiletý Nizozemec ztrácí v tabulce střelců dva zásahy na vedoucího Maria Gómeze z Bayernu Mnichov.

Po přestávce zvýraznili náskok hostů další ofenzivní hráči Raúl a Jefferson Farfán. Kaiserslautern už šestnáct ligových utkání nevyhrál a znovu se přiblížil sestupu.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:
Kaiserslautern - Schalke 1:4 (3. Rodnei - 39. Holtby, 45. Huntelaar 51. Raúl, 81. Farfán)
Hannover - Kolín nad Rýnem 4:1 (67. a 83. Diouf, 19. Stindl, 61. Schlaudraff z pen. - 43. Pezzoni)