Mönchengladbach - Bayern 0:0, na pen. 2:4Bayern vydřel postup do finále Německého poháru

Mönchengladbach

Ve finále Německého poháru nastoupí proti mistrům bundesligy z Borussie Dortmund fotbalisté Bayernu Mnichov. V semifinále v Mönchengladbachu dnes gól za 120 minut hry nepadl, v penaltovém rozstřelu zvítězili hosté 4:2.

Fotbalista Bayernu Mnichov Daniel van Buyten (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z branky.

V posledních třech zápasech nastřílel Bayern 20 branek, ale tentokrát narazil na kvalitní obranu. Mönchengladbach v lize spolu s Dortmundem inkasoval nejméně gólů (16) a jeho obrana odvrátila všechny soupeřovy snahy i v pohárovém semifinále. Při penaltách však Dante přestřelil a Nordveit proti brankáři Neuerovi neuspěl.

Dortmund v úterý zvítězil gólem ze závěru prodloužení 1:0 na hřišti vedoucího týmu druhé ligy Fürthu. Oba fináloví soupeři si tak udrželi naději na double, protože spolu zároveň bojují i o ligový titul.

Finále se bude hrát 12. května v Berlíně.