Bayern - Hannover 2:1Bayern porazil Hannover a stáhl náskok Dortmundu na dva body

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize Hannover 2:1 a snížili náskok vedoucího Dortmundu na dva body. Obhájce titulu má však k dobru nedělní duel s Kolínem.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z gólu proti Hannoveru.

Bayern nasměroval v domácí Allianz Aréně k páté ligové výhře za sebou v 36. minutě záložník Toni Kroos. Po hodině hry přišel do hry kanonýr Mario Gómez, který už po sedmi minutách na trávníku zvýšil. Pro nejlepšího střelce soutěže to byl 23. zásah v sezoně.

Čtvrt hodiny před koncem sice snížil kontaktním gólem Didier Ya Konan, ale bavorské mužstvo si osmnáctou bundesligovou výhru v ročníku pohlídalo.

Předposlední Hertha Berlín s reprezentačním stoperem Romanem Hubníkem odčinila domácí debakl 0:6 od Bayernu a v Mohuči zvítězila 3:1. Na branku berlínského Ben-Hatiry z prvního poločasu ještě zareagoval v 58. minutě domácí Choupo-Moting, ale výhru pak Hertě zajistil dvěma brankami Ramos.

Schalke porazilo Leverkusen na svém hřišti 2:0 a na třetím místě vystřídalo Mönchengladbach. Hosté, za které odehrál 65 minut obránce národního týmu Michal Kadlec, prohráli v domácí soutěži poslední tři zápasy po sedmibrankovém debaklu od Barcelony v osmifinále Ligy mistrů.

Obě branky týmu z Gelsenkirchenu vstřelil v 18. a 86. minutě nizozemský útočník Klaas-Jan Huntelaar, jenž ztrácí na vedoucího kanonýra Gómeze jediný zásah. Od většího přídělu uchránil Leverkusen výborný brankář Bernd Leno.

Mönchengladbach ve čtrnáctém utkání v sezoně přišel o domácí neporazitelnost. Hoffenheim v Borussia Parku během dvou minut druhé půle otočil skóre a triumfoval 2:1. Na Reusův vedoucí zásah odpověděli Roberto Firmino a Vukčevič.