Rubriky:

Německo

Morávek: Vystrašil mě možný konec kariéry, snad jsem už zdravý

3. dubna 2012 15:41 - Augsburg

Hrozba možného konce kariéry vystrašila fotbalistu Jana Morávka, který se už téměř rok pere se svalovým zraněním. Záložníka bundesligového Augsburgu touto zprávou na začátku února vylekal vyhlášený specialista Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt, kterému se nelíbilo, že se Morávkovy trable stále opakují. Po pětitýdenní pauze od fotbalu však český hráč cítí výrazné zlepšení, s týmem už zase trénuje a věří v brzký první letošní start.

 

Jan Handrejch, Právo

Když si Morávek od Müllera-Wohlfahrta v Mnichově vyslechl, že při další komplikaci se stehenním svalem může být v sázce pokračování kariéry, nebylo mu dobře po těle. "Dal mi najevo, že pokud se pořádně nedoléčím a po čtrnácti dnech se zranění obnoví a pak se to stane ještě párkrát, může být s fotbalem taky konec. Když to řekne taková kapacita, tak už není kam couvnout. Je dobře, že někdo konečně bouchl pěstí do stolu a někam se to pohnulo," řekl dnes ČTK Morávek.

Netají, jak rád by konečně hrál. Poslední soutěžní zápas absolvoval loni 6. listopadu v Schalke, odkud v lednu zamířil na hostování do Augsburgu. Svalové problémy brzdí Morávka od konce loňské sezony, už na červnovém Euru jednadvacítek v Dánsku nebyl úplně fit. Stejné trable ho pak srazily ještě několikrát. "Zranění pořád nebylo doléčené. Ve svalu vznikla hluboká jizva, která se trhala," uvedl.

Rady Müllera-Wohlfahrta si vzal dvaadvacetiletý záložník k srdci. Po únorové prohlídce si dal od fotbalu pět týdnů pauzu a věnoval se pouze rehabilitaci a posilování. Marně se ale těšil na to, že se v Augsburgu dočká velkého zápasového vytížení.

Padesát injekcí do svalu

Na druhou stranu se prý zlepšil jeho zdravotní stav. "Před třemi týdny jsem byl u Müllera-Wohlfahrta na kontrole a byl spokojený. Dal mi zelenou k návratu. Obětoval jsem tomu dost, jezdil jsem za ním během rehabilitace dvakrát týdně a nemohl mít lepší péči. Do svalu jsem dostal tak padesát injekcí. Ale k něčemu to bylo, když vidím to zlepšení," uvedl odchovanec Bohemians 1905.

Člen širšího reprezentačního kádru pomalu vyhlíží návrat do zápasového rytmu. Své potíže nijak tragicky nebere - když si třeba vzpomene na zdravotní trable někdejšího parťáka z Kaiserslauternu Adama Hlouška. Ten si v sobotu už podruhé v kariéře přetrhl zkřížený vaz v levém kolenu a ve středu právě v Augsburgu podstoupí operaci. Morávek se za svým kamarádem chystá na návštěvu. "Přeju Ádovi rychlé uzdravení. Když to porovnám, tak on to má o dost krutější. Ale zanadávat si spolu můžeme i tak," uvedl Morávek s úsměvem.

Dva týdny už naplno trénuje, žádné úlevy nemá. S kondičním trenérem už dohnal i fyzické manko. Na jaře ale zatím jen z tribuny sledoval počínání svých spoluhráčů, kteří se v bundeslize úspěšně perou o záchranu a dostali se na čtrnácté místo mimo sestupové pozice. Morávek netrpělivě čeká na nominaci k zápasu. Možná už o víkendu by mohl na lavičku při utkání na hřišti Bayernu Mnichov. "I když nevím, jestli je ideální začít po delší odmlce v lize proti Bayernu s tím, že budu nahánět Robbena," žertoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..