Rubriky:

Německo

Jiráček už v Německu bydlí ve svém a snaží se, aby přítelkyni nepřekážel

5. dubna 2012 17:25

Doléčil zranění, trénuje naplno a trpělivě čeká na svou šanci v rozjetém týmu Wolfsburgu. Vedle toho se však fotbalový reprezentant Petr Jiráček stačí zdokonalovat v němčině, zabydlovat se a v neposlední řadě také pozorně sledovat tažení plzeňské Viktorie v závěru ligy. Klubovým stránkám svého bývalého klubu poskytl rozhovor, jehož zkrácenou verzi přinášíme.

 

Milan Malíček, Právo

Petře, jak jste na tom v tuto chvíli po zdravotní stránce?

Sval už je naštěstí v pohodě. Přes tři týdny normálně trénuji s týmem a vůbec mě to nelimituje. Jakékoliv další zdravotní trable se mi naštěstí také vyhýbají, takže v tomto ohledu plná spokojenost.

Vinou zranění jste však vypadl ze základní sestavy...

Já si v klidu počkám. Jsem moc rád, že se nám výsledkově začalo dařit, mám radost i ze základní sestavy pro Honzu Poláka. Chápu trenéra, že v realitě současné bodové šňůry nechce do sestavy zasahovat. Jsem šťastný, že jsem pevnou součástí týmu a v každém zápase se dostávám na hřiště. O tréninku makám na sto procent a věřím, že časem se opět představím také v zahajovací sestavě.

V Německu už máte za sebou několik měsíců, jak jste se stačil aklimatizovat?

Od začátku o mě bylo fantasticky postaráno, takže v tomto směru si nemohu na nic stěžovat. Zvyknul jsem si na tempo hry i rytmus našich tréninků, německy už rozumím bez větších problémů. V důležitých věcech se stále ještě spoléhám na překladatelskou pomoc Honzy Poláka, ale s masérem už si popovídám prakticky o čemkoliv (úsměv). Byla za námi paní Chvojková z Plzně, která mě s Lindou sama přes Viktorku oslovila a nabídla zdarma svoje bohaté profesní zkušenosti. Intenzivní týdenní kurz je hodně znát. Ačkoliv jsem asi z důvodu tréninkových povinností nebyl ideálním žákem. Přítelkyně Linda již mluví opravdu velmi dobře, já sám mám před sebou ještě hodně práce.

Nedávno jste se také přestěhovali do vlastního. Jak jste tam spokojeni?

Ve svém bydlíme už čtrnáct dní. Pořídili jsme si domek, ale zabydlování pokračuje pouze postupnými krůčky. Bohužel musím přiznat, že tyto věci spadají z velké části na bedra Lindě, já se snažím pomoci v rámci možností. Především pak nepřekážet (úsměv).

Stačíte sledovat výkony své Viktorie, která se sedm kol před koncem ligy nadechla k velkému finiši?

Viktorku sledujeme s přítelkyní, jak se jen dá. Zápas se Spartou jsme viděli na internetu, také další zápasy se snažím pokud možno vidět v přímých přenosech. Pokud utkání nestíhám z důvodu našeho zápasu nebo tréninku, mám od Lindy na mobilu čerstvé aktualizace. A přímo z kabiny pak mám samozřejmě pozápasové hodnocení od Pavla Horvátha. Takže vlastně všechny ty nervy prožívám s klukama, jako kdybych seděl vedle nich.

Myslíte si, že Viktorka může ještě dosáhnout na mistrovskou obhajobu?

Vítězstvím na Baníku se do souboje o titul vrátila, ačkoliv cesta za obhajobou je ještě strašně dlouhá. Viktorii čekají těžké zápasy v Boleslavi a Liberci, v Doosan Areně v Plzni budou soupeři hlavně bránit. Přesto bych byl špatný viktorián, kdybych v obhajobu nevěřil. Tým na to určitě sílu má. Ideální variantou by bylo, aby před posledním utkáním v Liberci měla Viktoria situaci ve svých rukou.

Fanoušci přišli s vlastní iniciativou, kdy chtějí do ochozů nalákat deset tisíc fanoušků. Věříte, že se to může podařit?

Určitě ano. Plzeň je sportovním městem, Viktorka zase bojuje o nejvyšší příčky. Nový stadión by si takovou návštěvu každopádně zasloužil. A hlavně bych takovou diváckou kulisu přál klukům. Vidím tady v Německu, jaký obrovský rozdíl dělá právě atmosféra na stadiónu. A jsem přesvědčen o tom, že pokud přijde jednou plný dům, fanoušci si sami takový zážitek zamilují a pro příští zápasy nebudou v hledišti chybět.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..