Freiburg - Norimberk 2:2Pekhart vstřelil šestý gól v sezóně, ale Norimberk jen remizoval

Berlín

Fotbalový útočník Norimberku Tomáš Pekhart vstřelil v německé lize svou šestou branku v této sezóně. Bavorský tým však na hřišti Freiburgu neudržel dvoubrankové vedení a remizoval 2:2. Mistrovský Dortmund vyhrál 3:1 ve Wolfsburgu a udržel v čele tříbrankový náskok před Bayernem Mnichov, který doma zdolal 2:1 nováčka z Augsburgu díky nejlepšímu ligovému střelci Gomezovi.

Tomáš Pekhart z Norimberku (vlevo) si připsal další střeleckou čárku.

Dvaadvacetiletý Pekhart se prosadil v nastavení prvního poločasu po rohovém kopu a ukončil tak svůj pětizápasový střelecký půst. Před ním otevřel skóre spoluhráč Didavi. Po změně stran však Freiburgu, na jehož lavičce zůstal český obránce Pavel Krmaš, zachránili remízu Caligiuri z penalty a Makiadi.

Po hlavičkovém souboji s Pekhartem musel už v prvním poločase ze hřiště kapitán domácích Schuster s krvácejícím zraněním. Vyšetření v nemocnici pak ukázalo zlomený nos i horní čelist.

Dortmund poslal do vedení po dvaceti minutách nejlepší střelec týmu Lewandowski a tři minuty po přestávce přidal druhý gól Gündogan. "Vlci", v jejichž záloze odehrál celý zápas Jan Polák a posledních 36 minut také Petr Jiráček, snížili v 61. minutě zásluhou Madžukiče. Šest minut před koncem však vyl vyloučen po druhé žluté kartě domácí obránce Madlung a Borussii v závěru pojistil výhru druhým zásahem Lewandowski.

Bayern vedl hned od první minuty zásluhou Gomeze, ale ve 23. minutě vyrovnal Korejec Ku Ča-čchol. Favorit rozhodl o deváté soutěžní výhře za sebou po hodině hry díky druhému gólu Gomeze. Nejlepší střelec soutěže, který v týdnu v Mnichově prodloužil smlouvu o čtyři roky, si polepšil na 25 zásahů.

Druhý bundesligový nováček Hertha Berlín s reprezentačním stoperem Romanem Hubníkem uhrál bezbrankovou remízu na hřišti čtvrtého Mönchengladbachu a zůstává na předposlední pozici. K záchraně chybí celku z německé metropole tři body.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:
Bayern Mnichov - Augsburg 2:1 (1. a 60. Gómez - 23. Ku Ča-čchol), Freiburg - Norimberk 2:2 (53. Caligiuri z pen., 80. Makiadi - 8. Didavi, 45.+1 Pekhart), Kaiserslautern - Hoffenheim 1:2 (86. Bugera - 26. Salihovič z pen., 71. Vukčevič), Kolín nad Rýnem - Brémy 1:1 (39. Džimal - 24. Rosenberg ), Stuttgart - Mohuč 4:1 (49. a 85. Ibiševič, 8. Hajnal, 65. Kuzmanovič z pen. - 3. Ivanschitz), Wolfsburg - Dortmund 1:3 (61. Mandžukič - 22. a 90. Lewandowski, 48. Gündogan), Mönchengladbach - Hertha Berlín 0:0.